Przewodnik po rodzajach wypełnień mebli tapicerowanych

Szeroki wybór rodzajów wypełnień mebli wypoczynkowych może utrudniać podjęcie właściwej decyzji o wyborze konkretnego z nich. Warto jednak wiedzieć czym różnią się poszczególne rozwiązania, gdzie są stosowane i które z nich najlepiej odpowiedzą na potrzeby przyszłego użytkownika.  
sprSHCHyna Bonell

Sprężyny Bonell

Ta nieco zabawnie brzmiąca nazwa to nic innego, jak łączone szeregowo sprężyny w kształcie okręgów. Materace o takim sprężynowaniu działają powierzchniowo. Oznacza to, że ciężar rozkładany jest równomiernie na sąsiadujące sprężyny, dzięki czemu żadna nie jest przeciążona, a do tego działają progresywnie, co oznacza że im większy ciężar na nie działa, tym mocniej mu przeciwdziałają. To rozwiązanie stosujemy w wielu naszych meblach, na przykład lubianym narożniku SMART. Potrafisz sobie wyobrazić, jak pracuje Bonell, kiedy w piątkowe popołudnie rzucasz się na kanapę przed telewizorem? 

Sprężyny bonell

Sprężyny bonell

Pianka poliuretanowa wysoko elastyczna typu HR

Pianka typu HR to tworzywo o zwiększonej wytrzymałości i sprężystości. W odróżnieniu od zwykłej pianki tapicerskiej, jest zbudowana z milionów pęcherzyków, dzięki czemu zapewnia perfekcyjne dopasowanie do kształtu ciała i gwarantuje komfort siedzenia i snu. Idealnym przykładem jest nasza sofa LIRA

Bardzo ważną informacją dla kupującego kanapę z pianki HR jest także to, że dzięki wysokiej elastyczności odzyskuje ona swój pierwotny kształt dwa razy szybciej niż pianka standardowa. Oznacza to, że siedzisko kanapy szybko zareaguje, kiedy przez sen będziesz pokonywać kolejny kilometr ultramaratonu. 

Jasnozielona pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa wysoko elastyczna typu HR
SprSHCHyna siedzeniowa falista

Sprężyny faliste

Sprawiają, że siedzisko i oparcie się nie zapada. Nazwę zawdzięczają swojemu falowanemu kształtowi przypominającemu sinusoidę, a połączenie takich sprężyn tworzy cienką siatkę. Sprężyny faliste często współgrają z innymi rozwiązaniami, np. pianką albo sprężynami Bonell, wspomagając ich trwałość. Mogą być stosowane w siedziskach i oparciach. O tym, jak dobrze spełniają swoją funkcję, możesz przekonać się podczas relaksu na modułowym wypoczynku TIPO, który możesz rozbudowywać w dowolny sposób! 

Listwy sprężynujące

Mogą być zamiennikiem sprężyn falistych, ponieważ ich zadaniem jest podtrzymywanie oparcia tak, by nie doszło do jego zapadania się. To sprawdzone rozwiązanie, stosowane nie tylko w meblach tapicerowanych, ale znane np. ze stelaży łóżek. Znajdziesz je w naszej sofie TOSCA, którą zaprojektowaliśmy z myślą o codziennym wypoczynku nocnym.  

 

Drewniane listwy sprSHCHynujEce
WypeVnienie poduszek wkVadem sylikonowym

Wkład sylikonowy (w poduszkach)

Wkład sylikonowy w poduszkach występuje w postaci 5-milimetrowych kulek i uznawany jest za nowoczesny zamiennik naturalnego puchu. Umożliwia wentylację powietrza i nie pochłania wilgoci. Możliwe jest też jego pranie. To rozwiązanie bezpieczne dla alergików, ale jego zalety doceni każdy! Zapewnia puszystość, sprężystość i odporność na odkształcenia, dlatego korzystanie z poduszek z takim wypełnieniem będzie czystą przyjemnością. Coś o tym wiemy, bo wśród poduch wypoczynku HEAVEN można odpłynąć bardzo szybko!  

Objaśnienia wszystkich symboli i skrótów MP Nidzica

>> Objaśnienia wszystkich symboli i skrótów MP Nidzica

Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik okaże się pomocy w poszukiwaniu wymarzonego mebla. Jeśli potrzebujesz więcej rad, zawsze możesz liczyć na wsparcie pracowników sklepów, które mają w swojej ofercie produkty MP Nidzica. Znajdź sklep w pobliżu.