Jakie modele i kolory kanap będą modne w 2021 roku?

Preferencje Polaków przy wyborze mebli tapicerowanych – czego będziemy szukać i czym się kierować? Warto wiedzieć, co o tegorocznych trendach mówią projektanci i jak na to reagują swoją ofertą producenci mebli tapicerowanych.  Bieżący rok na kanapach zapowiada się szczególnie komfortowo i kolorowo.  Podpowiadamy, które sofy i kanapy uzupełnią modne aranżacje wnętrz.

NAJPOPULARNIEJSZE MEBLE WYPOCZYNKOWE

Według statystyk Polacy coraz częściej decydują się na zakup mieszkań o małej powierzchni ok. 50 m2. Dlatego kanapa, która stanie w centralnym miejscu domu powinna być niewielka i wielofunkcyjna. Najpopularniejszy wśród klientów MP Nidzica jest model SMART, który spełnia ich wszelkie oczekiwania. To mebel modułowy, dzięki czemu zapewnia wiele wariantów ustawienia. Może funkcjonować jako sofa lub narożnik z funkcją spania, pojemnikiem na pościel oraz regulowanymi zagłówkami. SMART za sprawą funkcji spania typu „Delfin” pozwala na ustawienie bezpośrednio przy ścianie bez konieczności odsuwania.

Aktualna oferta MP Nidzica to szeroki wachlarz wszechstronnych zastosowań, szczególnie do niewielkiego salonu. Warto zwrócić uwagę również na popularne modele TOSCA, LIRA czy HUGO.

NASZE NOWOŚCI

Na podstawie panujących trendów w Europie, można zaobserwować duże zainteresowanie modelami tzw. loveseats, czyli sofami czy szezlongami, które są dodatkowo poszerzone o szerokość połowy siedziska. Tego typu rozwiązanie konstrukcyjne aranżuje miejsce dla dwóch osób, siedzących blisko siebie. Nasza propozycja nowego modelu modułowego ma na celu zbliżyć do siebie ludzi. Poszczególne elementy będą miały metr szerokości oraz pojemniki na pościel. Będą mogły funkcjonować indywidualnie i w zestawach, umożliwiając pełnowartościowe miejsce do spania (200x150 cm). Ten model może rosnąć wraz z powiększającą się rodziną.

 

>> Poznaj powody, dlaczego meble modułowe to dobry wybór?

FUNKCJE TKANINY – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Nie tylko kolor ma znaczenie. Klient branży meblowej jest coraz bardziej świadomy możliwości użytkowych i funkcjonalnych zastosowanych materiałów obiciowych. Kanapa w salonie, czyli sercu domu musi być gotowa na różne, codzienne wyzwania.  Osoby, wybierając materiał obiciowy na sofę powinny zwrócić szczególną uwagę na funkcje tkaniny – czy jest łatwoczyszczącą, trudnopalna, hydrofobowa, przyjazna zwierzętom (pet friendly) i środowisku. Dlatego być może przyszłością w branży meblarskiej będą tkaniny pozyskane z recyklingu butelek PET?

>> Dowiedz się także, na czym spać, żeby skutecznie wypocząć.

TRENDY KOLORYSTYCZNE – Z PERSPEKTYWY PROJEKTANTKI

Izabela Gemzała, autorka popularnego bloga o projektowaniu wnętrz PROSTYPLAN.PL dzieli się z nami opinią, dotyczącą tego, czego będą szukać Polacy wybierając meble tapicerowane.

Zauważalnym trendem będzie poszukiwanie jasnych, optymistycznych barw, wzorów, przytulnych i miękkich tkanin, ale przede wszystkim praktycznych rozwiązań, sprytnych systemów i wielofunkcyjnych mebli, które sprawdzą się nawet na niewielkim metrażu. Wiele firm prześciga się w typowaniu kolorów roku, ale moim zdaniem w przyszłych aranżacjach będzie królował ciepły i słodki odcień karmelu, elegancka czerń, złamany odcień bieli i geometryczne wzory. Taki zestaw wygląda pięknie, przytulnie i daje poczucie spokoju nawet w trudnych czasach – prognozuje Izabela Gemzała.

 

Zorientuj się już teraz, gdzie w Twojej okolicy znajduje się najbliższy salon sprzedaży, aby przypadkiem nie przegapić nowości.