5 przykazań korzystania z mebli tapicerowanych

Wyposażanie domowych przestrzeni to inwestycja na dłuższy czas. Często przeznaczamy na ten cel nasze oszczędności, dlatego doskonale rozumiemy klientów, którzy tuż po zakupie stawiają sobie pytanie jak dbać o meble tapicerowane, aby służyły latami i zachwycała swoim wyglądem domowników i gości jak najdłużej. 

Bezpieczne miłego początki

Chwila nieuwagi przy rozpakowywaniu mebla tapicerowanego może sprawić, że zniszczenia pojawią się jeszcze zanim zdążymy wygodnie się rozsiąść. Pamiętaj, aby opakowania nie rozcinać nożami lub nożyczkami, lecz postępować zgodnie ze wskazówkami na nim umieszczonymi. Przed pierwszym rozłożeniem (np. funkcji spania) upewnij się, że wszystkie zabezpieczenia transportowe zostały usunięte. Jeśli mebel wymaga montażu, podążaj za instrukcją krok po kroku, nawet jeśli z doświadczenia wiesz jak przymocować nóżki do kanapy!  

Dbaj o formę

Po przetransportowaniu mebla, jak i w trakcie jego użytkowania, co jakiś czas należy formować, tzn. "wyklepywać" poduchy, aby zachować ich prawidłowy wygląd. Kształt mebli z miękkim wypełnieniem może zmieniać się w trakcie użytkowania – w końcu dopasowuje się do naszych ulubionych pozycji wypoczynku. Częstotliwość wykonywania tej czynności zależy od intensywności użytkowania, a wszystkich domowników można do niej zaangażować podczas rodzinnej bitwy na poduszki! 

Formowanie poduszek poprawia wygląd całego mebla, a także zapewnia komfortowy wypoczynek.

Każdemu po równo

Wszyscy mamy swoje ulubione, najwygodniejsze miejsca relaksu. Zwróć jednak uwagę, aby w kompletach i meblach przeznaczonych do korzystania przez 2 i więcej osób, siedziska były użytkowanie równomiernie. Dzięki temu wygląd poszczególnych obszarów mebli nie będzie wyraźnie się różnił. Szczególnie powinni o tym pamiętać posiadacze kompletów, które zapewniają miejsce dla wielu użytkowników. Nasz mebel modułowy ZOOM umożliwia łączenie dowolnej ilości różnych elementów, dlatego – jeśli tylko zechcesz – może zmieścić całą rodzinę! Pamiętaj tylko, aby regularnie spotykać się w salonie i wspólnie wypoczywać. 

Musisz wiedzieć, że powstające marszczenia i fałdki na meblach tapicerowanych to normalny proces, który jest dowodem na to, jak ciężko mebel pracuje, aby dostosować się do potrzeb swojego użytkownika. 

Modułowy model ZOOM umożliwia skomponowanie niepowtarzalnego zestawu idealnie dopasowanego do potrzeb użytkownika.

Co nagle to… po podłokietniku

Choć zdarza się, że chwila bywa za krótka, aby odpocząć w ulubionym miejscu, unikaj siadania na podłokietnikach i podnóżkach. Grozi to ich wyłamaniem, ponieważ elementy te projektujemy z myślą o mniejszym obciążeniu. Odradzamy również stawanie i skakanie na siedziskach i oparciach – ciężar ciała rozkłada się wtedy w inny sposób niż w pozycji siedzącej lub leżącej, dlatego może mieć negatywny wpływ na konstrukcję mebla lub stan sprężyn.  

Jeśli potrzebujesz przestrzeni nie tylko do wygodnego ułożenia ciała, ale też na przykład umiejscowienia laptopa niezbędnego podczas pracy z domu, możesz dopasować do własnych potrzeb modele modułowe MOON i ZOOM , wzbogacając swój zestaw o moduł BAR.   

Dzięki modułowi BAR narożnik MOON sprawdzi się zarówno podczas pracy z domu, jak i towarzyskich spotkań.

Nie wywołuj kwasu

Do czyszczenia tkanin używaj suchej lub zwilżonej wodą ściereczki. W przypadku plam, staraj się usuwać je niezwłocznie. Unikaj detergentów stosowanych w innych miejscach Twojego domu (np. rozpuszczalniki, wybielacze, preparaty zawierające tłuszcze, mydła w płynie, środki do dywanów) – mogą doprowadzić do zniszczenia obicia. Korzystaj z chemii produkowanej z myślą o czyszczeniu i konserwacji mebli tapicerowanych. Przed użyciem takiego środka warto jednak przetestować go w niewidocznym miejscu.  

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek jak czyścić meble tapicerowane, zajrzyj do naszego poradnika.