02 2021 smart1

Jakie modele i kolory będą modne w 2021 roku?

19/1/2021

Według statystyk Polacy coraz częściej decydują się na zakup mieszkań o małej powierzchni ok. 50 m2. Dlatego kanapa, która stanie w centralnym miejscu domu powinna być niewielka i wielofunkcyjna. Najpopularniejszy wśród klientów MP Nidzica jest model SMART, który spełnia ich wszelkie oczekiwania. To mebel modułowy, dzięki czemu zapewnia wiele wariantów ustawienia. Może funkcjonować jako sofa z fotelem lub narożnik z funkcją spania, pojemnikiem na pościel oraz regulowanymi zagłówkami. SMART za sprawą funkcji spania typu „Delfin” pozwala na ustawienie bezpośrednio przy ścianie bez konieczności odsuwania.

Aktualna oferta MP Nidzica to szeroki wachlarz wszechstronnych zastosowań, szczególnie do niewielkiego salonu. Warto zwrócić uwagę również na popularne modele TOSCA, LIRA czy HUGO.


Na podstawie panujących trendów w Europie, można zaobserwować duże zainteresowanie modelami tzw. loveseats, czyli sofami czy szezlongami, które są dodatkowo poszerzone o szerokość połowy siedziska. Tego typu rozwiązanie konstrukcyjne aranżuje miejsce dla dwóch osób, siedzących blisko siebie. Nasza propozycja nowego modelu, który ma na celu zbliżyć do siebie ludzi to modułowa kolekcja NINO. Poszczególne elementy będą miały metr szerokości oraz pojemniki na pościel. Będą mogły funkcjonować indywidualnie i w zestawach, umożliwiając pełnowartościowe miejsce do spania - w najpopularniejszej wersji 200x150 cm. Ten model może rosnąć wraz z powiększającą się rodziną.

Musimy także wspomnieć o dwóch kolekcjach sof Milo oraz Modo. Zupełnie inne stylistycznie ale o podobnych wymiarach i wyposażeniu - funkcja spania, pojemnik na pościel, ponadczasowy design oraz komfort. Uzupełnieniem Modo ale i niezależnym elementem jest fotel z charakterystyczną czarną ramką na boku.

 

Nie tylko kolor ma znaczenie. Klient branży meblowej jest coraz bardziej świadomy możliwości użytkowych i funkcjonalnych zastosowanych materiałów obiciowych. Kanapa w salonie, czyli sercu domu musi być gotowa na różne, codzienne wyzwania. Osoby, wybierając materiał obiciowy na sofę powinny zwrócić szczególną uwagę na funkcje tkaniny – czy jest łatwoczyszczącą, trudnopalna, hydrofobowa, przyjazna zwierzętom (pet friendly) i środowisku. Dlatego być może przyszłością w branży meblarskiej będą tkaniny pozyskane w pełni z recyklingu butelek PET?Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce

czytaj więcej...